Jestliže jste příznivci alternativní medicíny, máme pro vás několik tipů, jak si pomocí bylinek nebo úpravy jídelníčku léčit artrózu – degenerativní onemocnění kloubů.

Léčba artrózy by se měla odvíjet od stádia nemoci, od místa postižení a samozřejmě také od příčiny. Často je za problém moderní západní medicíny označováno právě to, že neléčí skutečné příčiny nemocí, o což se naopak alternativní medicína snaží.

Máte artrózu? Zhubněte…

Při léčbě artrózy se ale částečně alternativní i klasická medicína shodují. Zvláště pak pokud je příčinou degenerativního onemocnění nezdravý životní styl spojený s obezitou. Udržování optimální váhy a dodržování základních zásad zdravého životního stylu je také jednou z možností prevence artrózy.

Vysoká nadváha je často považována za příčinu artrózy kyčelního kloubu i dalšího pohybového aparátu. Vhodné je upravit jídelníček tak, aby redukce hmotnosti byla postupná: jíst byste měli pětkrát denně menší porce, vynechat tučná a sladká jídla, konzumovat více ovoce, zeleniny, bílého masa a celozrnného pečiva.

Součástí zdravého jídelníčku, který pomůže s léčbou artrózy, by měly být také vitamíny – především vitamín D, E i C. Důležité jsou také Omega-3 nenasycené mastné kyseliny, které najdete v rybím mase (tuňák, losos) nebo v ořeších či semínkách.

Alternativní léčba artrózy pomocí bylin

Bylinná léčba artrózy vyžaduje kázeň, protože většinou nezabírá hned, ale až časem. Je proto třeba obrnit se trpělivostí. Místo postižené artrózou můžete potírat například ajurvédským masážním olejem Pein reliever nebo bylinným krémem Artrin. Další možností alternativní léčby artrózy je homeopatie, která podporuje léčebné procesy v těle a může zastavit degeneraci kloubu.

Mysl a artróza

Alternativní medicína také často pracuje s naší myslí a duší. Artróza kyčelního kloubu je spojena se nehybností a doporučuje udělat velké kroky ve svém nitru. Artróza kolenního kloubu odkazuje podle alternativní medicíny na potřebu nalezení vnitřní pokory.